Jak wybrać idealne kolczyki?

Wybór kolczyków nigdy nie jest łatwy. Wszystko zależy od tego czy chcemy je nosić na co dzień czy na wielkie wyjścia. Czy prowadzimy aktywny tryb życia czy uprawiamy sport czy nasza praca wymaga od nas siedzenia przy biurku lub spędzamy większość czasu na świeżym powietrzu. To tylko część kryteriów jakimi kierujemy się przy wyborze tych idealnych kolczyków.

Uwielbiasz nosić kolczyki zawsze – chcesz aby były wygodne i nie przeszkadzały w codziennych czynnościach, żeby się nie gubiły no i najważniejsze żeby wyglądały szałowo – to najlepszym rozwiązaniem będą wkrętki – czyli kolczyki na sztyft lub kolczyki wyposażone w zapięcie angielskie. Mi szczególnie podobają się te na zapięciu angielskim bo oprócz wystrzałowego wyglądu wyposażone są w najpewniejsze zapięcie – które zawsze możemy regulować we własnym zakresie.

Na wielkie wyjścia, jako dodatek do wieczorowej kreacji, czy przy zachowaniu dress codu – miły dodatek do garderoby „roboczej” – najlepsze są kolczyki wiszące na biglu. Te mogą być długie – takie od 6 do 10cm albo krótsze. Sam bigiel ma ok 1,5 – 2cm długości więc doczepienie go do kolczyka sprawia że staje się dłuższy. Luźno wiszący element ozdobny niezależnie czy jest to perła czy cyrkonia lub szafir będzie przykuwać uwagę rozmówcy. A na tym nam przecież zależy najbardziej. I w tak dobranych kolczykach każda z nas czuje się najpiękniej 🙂

W tym miejscu muszę także dodać że bigiel biglowi nie równy, ten najprostszy haczyk jest najwygodniejszy w zakładaniu a jeśli łatwo się go zakłada to i łatwo można go zgubić. Kolejnym wariantem tego zapięcia jest bigiel z zatrzaskiem – haczyk, który przejściu przez dziurkę w uchu zatrzaskujemy drugą częścią zapięcia (takie zapięcie składane jest z minimum dwóch srebrnych elementów – złączonych ze sobą zawiasem). No i ostatnia wariacja tego zapięcia to bigiel na sztywno przylutowany do kolczyka, w taki sposób że po przełożeniu go przez ucho możemy go w dość prosty sposób zaczepić. Takie zapięcie jest zespolone z kolczykiem – buja się przy uchu całość (zapięcie z kolczykiem) a nie tylko kolczyk. To przy wyborze kolczyków z dużą wagą może powodować powiększanie się dziurki ucha.

Gdy już wiemy jakie zapięcie kolczyka jest dla nas najbardziej wygodne, przejdźmy do wyboru elementu ozdobnego kolczyka. Tu pole do popisu jest nieograniczone, bo począwszy od delikatnych cyrkonii na wkrętkach, poprzez fantazyjne kształty kolczyków na angielskich zapięciach, a skończywszy na długich ręcznie robionych kolczykach wykańczanych techniką włókninowania. Każda z miłośniczek pięknych srebrnych kolczyków znajdzie tu coś dla siebie. Ponad 600 modeli srebrnych kolczyków, same przyznacie ze jest w czym wybierać. Dodatkowo jeśli są kolczyki, które sądzicie ze będą lepiej wyglądać na innym zapięciu to możemy wykonać taka biżuterię na zamówienie. Specjalnie dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *