Biżuteria do biura – co głosi dress code?

Większość osób, pracujących w biurach, wie, czym jest dress code. Ubranie się stosownie do okazji ma świadczyć o wizerunku nie tylko pracowników, ale także całej firmy. Kobiety przeważnie stawiają na klasyczne kroje i stonowane barwy. Największą popularnością cieszą się eleganckie kostiumy i garsonki, które mają najczęściej czarny, granatowy albo szary kolor. Koszule utrzymane są przeważnie w jasnej tonacji. Pozostaje pytanie, co z biżuterią? Na ile można sobie pozwolić, żeby postępować zgodnie z zasadami? Przede wszystkim należy stawiać na subtelne dodatki. Raczej nie powinno się łączyć poszczególnych elementów biżuterii. Najlepiej jest postawić na swoją ulubioną ozdobę np. kolczyki albo wisiorek. Biżuteria nie może być ostentacyjna. Jej zadaniem jest delikatne podkreślenie urody właścicielki. Często uważa się, że najlepszym wyborem na dzień jest srebro w połączeniu z jasnymi kamieniami albo perłami. Należy jednak pamiętać, że biżuteria powinna współgrać z charakterem i że kobieta musi przede wszystkim dobrze się w niej czuć.

Kolczyki

Kolczyki to jedna z najbardziej praktycznych i uniwersalnych ozdób. Do pracy biurowej polecane są m.in. te z perłami. To wyjątkowy i niepowtarzalny element, z którego powstaniem wiąże się wiele legend. Jedna z nich głosi, że by powstała perła, w muszlę małża musi uderzyć piorun. Piękno pereł jest niezaprzeczalne, niezależenie od tego czy wierzy się w powyższą historię. Za sprawą rozmaitych ornamentów i dodatku kryształów każda para kolczyków ma odmienny wygląd. Wszystkie wpisują się w dress code, jednak pozwalają też na wyrażenie swojej osobowości. Model kolczyków Benelux znakomicie nadaje się dla kobiet, które nawet w codziennych stylizacjach lubią przemycić odrobinę blasku. W każdym kolczyku znalazły się aż 32 kryształki Swarovskiego i 11 perełek. Styl tego projektu nawiązuje do jubilerstwa z czasów secesji. Klasycznym modelem są kolczyki Festa. Ich centralną część stanowią kremowe perły, które otacza srebro, przypominające kształtem prawdziwą muszlę.

Wisiorki

Srebrne wisiorki stanowią niezwykle subtelną ozdobę. Dobrze wyglądają zarówno przy szczelnie zapiętej koszuli, jak i przy paru odpiętych guzikach. Delikatnym, a zarazem niezwykle efektownym wisiorkiem jest model Flavia. Duży kryształ Swarovskiego został oprawiony w srebrną ramkę. Taki rodzaj biżuterii z powodzeniem można założyć na każde spotkanie służbowe. Ciekawym wariantem jest także model wisiorka Augustyna, który składa się z tych samych elementów, ale ich interpretacja jest zupełnie inna. Tutaj dominuje elegancki srebrny element, zdobiony dodatkowo ciekawym ornamentem. Kryształ stanowi finezyjny dodatek. Również wisiorki z perłami znakomicie spełnią swoje zadanie. Model Candia wykorzystuje popularne motywy roślinne. Zwieńczeniem srebrnej gałązki jest owoc w postaci perły. Z tak szerokim wyborem biżuterii strój biurowy już nigdy więcej nie musi być nudny. Wystarczy odnaleźć właściwy dla siebie model, który będzie stanowił piękną i dopasowaną do temperamentu ozdobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *